Drugi YouTube – krótki test programu 3D LUT Creator

Drugi YouTube – krótki test programu 3D LUT Creator

Czasem gdy robimy zdjęcie, wydaje nam się, że „tak, kolor tej ściany idealnie współgra z sukienką modelki” albo „zachód słońca w tle i łódka na plaży na pierwszym planie – jaka piękna kompozycja”. Potem zrzucamy zdjęcie na komputer, oglądamy je, oglądamy i nagle coś nie gra. Może byłoby lepiej gdyby ta łódka nie była dajmy na to – wściekle różowa?
Możemy bawić się w HSL w Lightroomie, szparować w Photoshopie, używać dziesiątek mniej lub bardziej profesjonalnych programów pozwalających na zmianę jednego konkretnego koloru na zdjęciu.
I właśnie jeden taki (bardziej profesjonalny) program chciałbym Wam na szybko pokazać. Nie testowałem wiele tego typu rozwiązań – pracuję głównie na Adobe i uwierzcie mi lub nie, ale 3D LUT Creator zrobił na mnie ogromne wrażenie. Nawet jeśli macie swoje ulubione apki do gradacji, zachęcam do obejrzenia poniższego materiału, być może gusta Wam się zmienią :).

Szkoda, że program do najtańszych nie należy (199$ za podstawową wersję) – na szczęście można przetestować aplikację na Demku, które jest dostępne za darmo, na nieograniczony czas, jednak nie pozwala zapisywać edytowanych zdjęć – służy więc tylko i wyłącznie do zabawy.